colontitle

28 січня Олексій Петухов відкрив у новому році цикл сольних концертів у залі Пресвітеріанської Реформатської Лютеранської церкві на Пастера, 62.

За традицією нова зустріч з повним залом слухачів презентувала нову програму з витонченими імпровізаціями, але початком стала сумна звістка - напередодні прощалися з видатним одеським джазовим трубачем Вячеславом Ширяєвим, який пішов з життя 25 січня на 76-у році. Відомий соліст біг-бенду Миколи Голощапова 42,5 роки був провідним викладачем класу труби і ансамблю на джазовому відділі Одеського фахового коледжу мистецтв, людиною завжди з позитивним настроєм і до студентів, і до співробітників. Тому перша композиція концерту Олексія Петухова була присвячена пам'яті легендарного трубача-колеги джазовою темою "After You Gone" ("Після прощання"), яка була популярна у період диксилендів з соло труби у 20-х роках минулого сторіччя на батьківщині джазу.Енергія імпровізацій, мажорний настрій музики були особливим музичним словом пам'яті видатного одеського джазового майстра.

А далі звучали відомі американські стандарти, мелодії французьких кінофільмів з оплесками після яскравих імпровізацій , бо у залі було багато слухачів, які вже мали досвід сприяння джазової музики у виконанні Олексія. До речі, під час концерту у залі не було світла, тому стандарт "Я починаю бачити світло" зустріли оплесками і посмішками - відсутність світла не заважала одержати насолоду від музики і своєрідного жарту Олексія.

Кульмінацією концерту стала пісня з репертуару легендарної Едіт Піаф "Гимн коханню", яка вперше мала джазові барви гармонії і насичене багатоголосе оркестрове звучання, широке дихання усіх струн роялю! Слухачі, стоячи, деякі зі сльозами, щиро вітали оплесками свого улюбленого піаніста!
На прощання Олексій Петухов анонсував наступну зустріч у залі Одеської філармонії 22 лютого на його наступному сольному концерті. Впевнена, що і цей концерт буде особливим.

Слідкуйте за анонсами.

Олена Шевченко


Олексій Петухов - ДЖАЗ ПРОТИ BLACKOUT

Авторський проект Фелікса Кохріхта "Діалоги на Ніжинській" з програмою "ОДЕСЬКИЙ ДЖАЗ-КЛУБ: SECOND WIND"